Taş Görünümlü Isı Yalıtımlı Dış Cephe Kaplaması – UD017

Ölçülendirme:

 

Enerji verimliliğinin öneminin anlaşılması ve mantolamanın hızla yaygınlaşması; birtakım yeniliklerin ve mevcut sistemi tamamlayacak ürünlerin ortaya çıkmasını zorunlu kılmıştır.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda, ısı yalıtım malzemeleri olan Ekspande Polistren (EPS) ve Ekstrüde Polistren (XPS) malzemelerin akrilik söve sıvasıyla kaplanması sonucu yeni nesil dekoratif mantolama sitemi ortaya çıkmıştır.

Yeni ve eski her türlü yapıda kullanılabilen bu yeni sistem, klasik mantolama sisteminden çok daha avantajlıdır.

Avantajlarını şöyle sıralamak gerekirse, klasik mantolamaya kıyasla;

Çok daha pratik ve daha temizdir. Sıvasız bir uygulamaya sahip olduğu için pencere, panjur ve klima ünitelerinin sıva ile kirlenmesini önler .

Mantolama uygulamasına göre işçiliği daha ucuzdur.

Cephe kaplamalarında kullanılan EPS 24-30kg/m3 yoğunluğa sahiptir. Klasik mantolamada kullanılan 16kg/m3 yoğunlukta EPS ye göre daha yüksek bir yalıtım özelliği vardır.

Makine ile sıvanan malzemeler klasik mantolamaya göre çok daha düzgün sonlama sağlar. Güneş ışınlarının eğik geldiği zamanlarda klasik mantolamadaki gibi, sıva ve mala izleri belli olmaz.

Değişik formlarda işlenebilen ısı yalıtım plakaları sınırsız tasarımlara olanak sağlar. Taş görünümlü cephe,  kaplama, mermer görünümlü cephe kaplama, fugalı-derzli cephe kaplama, siding-yalıbaskı cephe kaplama,, ahşap görünümlü cephe kaplama, seramik görünümlü cephe kaplama, terra cotta görünümlü cephe kaplama, bisküvi tuğla görünümlü cephe kaplama çeşitleri mevcuttur. Geliştirilmesi hayal gücünüzün sınırlarına bağlı olacak kadar geniştir.

Uygulaması çok kolay olan hazır malzemeler işçilik hatalarını minimum seviyeye çeker.

Söve Ürünleri ile mükemmel uyum sağlarlar.

Daha detaylı bilgi ve fiyatlandırma için iletişim sayfasındaki iletişim  formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Ürünlerin detaylarını görmek için için resimleri tıklayabilirsiniz.